Hvem ejer Il Capolavoro?
Il Capolavoro
Made O'Meter er gratis og reklamefri, bygget for at holde den slags ejerskab gennemsigtigt.
- Ultimativ ejer
- Anora Group Plc
- Brandets oprindelse
- Italien
- Ejerform
- Børsnoteret selskab
- Om Il Capolavoro
- Il Capolavoro is an Italian wine brand known for producing a variety of wines, including Primitivo di Manduria, a red wine from the Apulia region in southern Italy. The brand emphasizes quality and traditional winemaking techniques.
Opdateret: 13. september 2026 · Ejerskab verificeret: 13. september 2026
Ejerkæde
- BrandIl CapolavoroItalien
- Globus Wine A/S
- Ultimativ ejerAnora Group PlcFinland
Produkter fra Il Capolavoro
10- Il Capolavoro ZinfandelDrikkevare – Vin
- Il Capolavoro Selezione DelicataDrikkevare – Rødvin
- Il Capolavoro Zinfandel Puglia IGTDrikkevare – Alkohol (Rødvin)
- Il Capolavoro Piemonte RossoDrik – Rødvin
- Il Capolavoro Selezione Delicata rødvinDrikkevare – Rødvin
- Il Capolavoro Selezione Delicata Vin (Bag-in-Box)Beverage – Rødvin
- Il Capolavoro Bianco hvidvinDrikkevarer – Hvidvin
- Il Capolavoro Selezione Delicata vinDrikkevare – Alkohol (Vin)
- Il Capolavoro Shiraz Rosé FreeDrikkevare – Alkoholfri vin
- Il Capolavoro Alcohol Free ChardonnayDrik – Alkoholfri Vin